Yüz Germe Nedir? Kimlere Yapılabilir ?

Yüz Germe (Yüz Germe) ameliyatı, yüz bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesi ve cildin daha genç görünmesini sağlamak amacıyla yapılan bir estetik ameliyattır. Bu ameliyat sırasında, cilt altındaki kaslar güçlendirilerek, yüz bölgesindeki gerginlik artırılır ve kırışıklıklar azaltılır. Yüz Germe ameliyatı,  genellikle yüz ve boyun bölgesinde yapılmaktadır.


TRG Hospitalist, Yüz Germe ameliyatı sırasında sizlere 5 yıldızlı otel konaklaması, özel araçlar ile ulaşım ve özel tercüman desteği gibi hizmetler de sunmaktayız. Bu sayede, ameliyat süreciniz daha rahat ve konforlu geçecektir. Ayrıca, Yüz Germe ameliyatı sonrasında da sizlere mükemmel bir sonuç elde etmeyi hedefliyoruz. Eğer daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen sağlık danışmanlarımı ile iletişime geçin. Sizlere daha detaylı bilgi vermek ve tüm sorularınızı cevaplamak için hazırız.

+30 Yılı Aşkın Deneyim

Yüz Germe kimlere yapılabilir?

Yüz Germe ameliyatı, ciltteki yaşa bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkları gidermek ve yüz bölgesindeki gerginliği artırmak amacıyla yapılan bir estetik ameliyattır.

Bu nedenle, Yüz Germe ameliyatının uygun olup olmadığını belirlemek için en iyi yöntem, bir plastik cerrah veya estetik cerrah tarafından yapılacak bir muayenedir.

Genel olarak, Yüz Germe ameliyatının uygun olduğu kişiler şunlar olabilir:

Ciltteki kırışıklıkların ve gerginliğin azaltılmasını isteyen kişiler

Yüz bölgesinde yaşa bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesini isteyen kişiler

Boyun bölgesinde yaşa bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesini isteyen kişiler

Ancak, Yüz Germe ameliyatının uygun olup olmadığını belirlemek için mutlaka bir plastik cerrah veya estetik cerrah tarafından bir muayene yaptırılması gerekir.

Bu sayede, ameliyatın size uygun olup olmadığı hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Yüz Germe nasıl yapılır?

Yüz Germe ameliyatı, ciltteki yaşa bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkları gidermek ve yüz bölgesindeki gerginliği artırmak amacıyla yapılan bir estetik ameliyattır. Bu ameliyat sırasında, cerrah tarafından yüz bölgesinde belirli noktalardan kesi yapılır ve cilt altındaki kaslar güçlendirilerek, yüz bölgesindeki gerginlik artırılır ve kırışıklıklar azaltılır. Yüz Germe ameliyatının yapılış şekli, cerrahın tercihine göre değişebilir.

Ancak, genel olarak, Yüz Germe ameliyatı şu şekilde yapılır:

Anestezi: Ameliyat öncesinde, cerrah tarafından uygun bir anestezi yöntemi seçilerek, hasta uyutulur.

Kesi yapılır: Yüz bölgesinde belirli noktalardan kesi yapılır. Bu kesiler genellikle saç çizgisi ve kulakların arkasında yapılır.

Cilt altındaki kaslar güçlendirilir: Cilt altındaki kaslar güçlendirilerek, yüz bölgesindeki gerginlik artırılır.

Cilt üzerine geri yerleştirilir: Ameliyat sonrasında, cilt geri yerleştirilir ve kesi yerleri dikilir.

Bandaj veya başlık uygulanır: Ameliyat sonrasında, yüz bölgesine bandaj veya başlık uygulanır. Bu, ciltteki gerginliği artırmak ve kesi yerlerinin iyileşmesini hızlandırmak içindir.

Yüz Germe ameliyatı, genellikle birkaç saat sürer ve genellikle hastaneye yatışlı olarak yapılır. Ameliyat sonrasında, cerrah tarafından verilecek talimatlar doğrultusunda, bandaj veya başlık kullanımı, yara bakımı gibi konulara dikkat edilmelidir.

 

Yüz Germe ameliyatı hazırlıkları nedir?

Yüz germe ameliyatı (Yüz Germe) öncesinde doktorunuzla yaptığınız görüşmelerde, ameliyat sırasında ne bekleyeceğinizi, ne gibi sonuçları bekleyebileceğinizi ve ameliyat sonrası iyileşme sürecini anlatacaktır. Ayrıca, sigara içmemek, aspirin gibi kanı düzgün bir şekilde pıhtılaştıran ilaçları kullanmamak ve ameliyat öncesi ve sonrası dönemde sağlıklı bir diyet izlemeniz önerilebilir. Doktorunuz size, ameliyat öncesi ve sonrasında ne gibi dikkat etmeniz gerektiğine dair detaylı talimatlar verecektir. Ameliyat öncesi görüşmenizde, doktorunuz size ayrıca hangi yöntemlerle anestezi uygulanacağını da anlatacaktır.

 

Yüz Germe ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Bir yüz germe ameliyatı sonrası, doktorunuz tarafından verilecek talimatları takip etmek önemlidir. Genel olarak, aşağıdaki öneriler yararlı olabilir:

 • Ameliyat bölgesini temiz tutun.
 • Ameliyat bölgesinde oluşabilecek şişlik ve morlukları azaltmak için, yüzünüzü hafifçe yukarı doğru yatırın ve yüzünüzün üst kısmını hafifçe yukarı kaldırın.
 • Ağrı kesici ilaçlar kullanın.
 • Ameliyat bölgesine dokunmaktan kaçının.
 • Ameliyat sonrası ilk birkaç gün boyunca, yüzünüzü yıkamak ve dişlerinizi fırçalamak için su ile değil, sabunlu su kullanın.
 • Ameliyat bölgesinde oluşabilecek şişlik ve morlukları azaltmak için, soğuk kompresler kullanın.
 • Stresi azaltın ve yeterince uyku uyuyun.
 • Aşırı hareket etmekten ve yüksek fiziksel aktivite göstermekten kaçının.

Lütfen doktorunuzun veya diğer sağlık hizmetleri sağlayıcılarınızın verdiği tüm talimatları takip edin. Eğer endişe ettiğiniz bir durum olursa, lütfen doktorunuz veya diğer sağlık hizmetleri sağlayıcılarınız ile iletişim kurun.

 

Yüz Germe ameliyatında yaş sınırı var mıdır?

Yüz germe ameliyatı (Yüz Germe) yaşın bir sınırı olmamasına rağmen, genellikle 40 yaşından sonra bu ameliyatı düşünenler olmaktadır. Ancak, bu ameliyatın size uygun olup olmadığını ancak bir plastik cerrah belirleyebilir. Bu nedenle, yüz germe ameliyatını düşünüyorsanız, bir plastik cerrahla görüşerek, sağlık durumunuzu ve ameliyatın size uygun olup olmadığını değerlendirmesi için bir danışma yaptırmanız önerilir.

 

Yüz Germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nedir?

Yüz germe ameliyatı (Yüz Germe) sonrasında, yüzünüzde hafif bir şişlik ve ağrı olabilir. Doktorunuz size ağrı kesici ilaçlar verir ve yüzünüzün şişliğini azaltmak için soğuk compresler uygulayabilirsiniz. Ameliyat sonrasında, yüzünüzde hafif bir şişlik olması normaldir ve birkaç gün içinde geçecektir. Ameliyat sonrası iyileşme süreci genellikle birkaç hafta sürer. Bu süreçte, doktorunuzun verdiği talimatları takip ederek yüzünüzü yıkamaya, tüylerinizi taramaya ve diğer kişisel bakım işlemlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz. Ancak, yüksek oranda fiziksel aktiviteyi ve yüksek etkili egzersizleri birkaç hafta boyunca önerilmez. Doktorunuz size ameliyat sonrası iyileşme sürecinin ne zaman tamamlandığını ve ne zaman normal aktivitelerinize dönebileceğinizi söyleyecektir.

Yüz Germe Ameliyatının Faydaları

 • Feature Item 1

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisi cing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut abore et dolore magna

 • Feature Item 2

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisi cing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut abore et dolore magna

 • Feature Item 3

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisi cing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut abore et dolore magna

Error: Contact form not found.

Hemen Arayın Operasyonunuzu Planlayalım !

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

0123-456-7899

Uzman Doktor Kadromuz

Uzm. Dr. Volkan Karataş

ANESTEZİ VE REANİMASYON

Uzm. Dr. Onur Türkyılmaz

Dahiliye Uzmanı

Op. Dr. Derya Öztürk

Kadın Hastalıkları Ve Doğum

Op. Dr. Gülay Bozkurt

BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ